برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید

آرشیو

آخرین مطالب ارسالی

آیا تاکنون متوجه شده اید زمانی که واقعاً می خواهید چیزی را به خاطر آورید یا با راکت، توپ تنیس را مستقیم پرتاب کنید و یا مسأله ای را حل کنید، چه اتفاقی می افتد؟ در این مواقع، نتایج دلخواه خود را به دست نمی آورید.

اغلب افراد، می گویند وقتی به طور طبیعی هنگام کار، آرام و آسوده هستند، بیشترین و بزرگ ترین موفقیت را به دست می آورند. از این رو، افکار بکر و الهامات ناگهانی آنها در زیر دوش، در حمام و در بستر، یعنی مکان هایی که ما در آن به آسانی به آرامش دست می یابیم، ایجاد می شود.

به درک این موضوع، از نقطه نظر و دیدگاه علمی می پردازیم: هنگامی که در استراحت و آرامش به سر می بریم، ریتم مغزمان کندتر می شود، یعنی به صورت آلفا درمی آید، که در این وضعیت، ما بسیار تواناتر و خلاق تر می شویم. نتایج به آسانی پدیدار می شوند. هنگامی که شما زیر دوش آب گرم می روید، به طور طبیعی به استراحت و تمدد اعصاب می پردازید. در بستر هم همین اتفاق رخ می دهد، بنابراین شما می توانید در بستر طرح ها و ایده هایی را به دست آورید. شما می توانید در هنگام خواب و استراحت، بسیار خلاق باشید.

مسلماً، ارامش و استراحت جسم برای رسیدن به او ج بازدهی و عملکرد بسیار مهم است. هنگامی که ما به جسم خود استراحت و آرامش می دهیم، سیستم سوخت و ساز بدنمان به حالت تعادل درمی آید، میزان فشار خونمان کاهش می یابد، تنفسمان آرام و عمیق شده و تمام اندام های بدن، به طور هماهنگ کار می کنند.
هنگامی که از قبل آماده باشیم تا در مسیر جریان زندگی حرکت کنیم، بهترین نتایج را به دست می آوریم و این به مفهوم یافتن توازنی سنجیده و دقیق و دست نیافتنی بین سعی و تلاش و استراحت و تمدد اعصاب، و وابستگی و رها شدن است که دست یافتن به آن ساده نیست.

ما می توانیم از طبیعت، سرمشق و راهنمایی بگیریم. حیوانات هم فعالیت دارند، اما نه در تمام طول شبانه روز. آنها از زمانی که به حد کافی توشه و آذوقه دارند، مطلع هستند. گنجشکان، خرس ها، قورباغه ها و گوزن ها می دانند کی زمان استراحت و تنفس است. حیوانات چیزهای بسیار زیادی می دانند که ما تنها از نیمی از آنها اطلاع داریم. حتی خاک نیز، گاهی نیاز به استراحت دارد. همه چیز برای یافتن نیروی تازه و احیا شدن، به زمان احتیاج دارد.

زندگی جدید

بنجامین هاف در کتاب خود می نویسد: «هنگامی که می آموزیم با فطرت و ذات درونیمان و قوانین طبیعی که در اطرافمان حکم فرماست، عمل کنیم، در این صورت، به سطحی می رسیم که بدون سعی و تلاش زیاد، به هدفمان دست می یابیم. آن گاه، با نظم طبیعی و برپایه اصل حداقل سعی و تلاش، عمل می کنیم و چون جهان حقیقی، از آن اصل تبعیت می کند، دچار خطا و اشتباه نمی شود.»

عدم وابستگی
اگر به دنبال نتایج پایانی نباشیم و آن را رها کرده و برای رسیدن به اهدفمان بکوشیم و کار کنیم و به وسیله اهدافمان، محدود نشویم، در این صورت، سعادت و شادکامی از تضمین بیشتری برخوردار خواهد بود.

ما افرادی را دوست داریم که درصدد تحت تأثیر قرار دادن دیگران نیستند. آنها هرگونه یأس و ناامیدی را از خود دور می کنند تا عشق و محبت به سویشان جاری شود، بنابراین، به طور خودکار از عشق و محبت بهره مند می شوند.

اشخاصی که پول زیادی به دست می آورند، زمانی پول به سویشان می آید که از سعی و تلاش برای دستیابی به آن بازمی ایستند! به عبارتی دیگر، آنها چیزی را می یابند که به انجام دادن آن بسیار علاقه مند هستند و دارایی و ثروت، به طور خودکار، به سوی آنها سرازیر می شود. آنها از پول و ثروت برخوردار می شوند زیرا آن را رها می کنند.

بشر در حال سعی و تلاش و کار کردن است، زیرا او سعی و تلاش سخت و تقلا را بیشتر از پول دوست دارد. به همین علت او ثروتمند است!

برای اینکه چیزی را به دست آوریم، باید تا حدی بتوانیم بدون آن چیز زندگی کنیم. وقتی بتوانیم آن را رها کنیم، از لحاظ وضعیت و موقعیت، از قدرت و نیروی بسیار بیشتری برخوردار خواهیم شد.

هنگامی که به این شیوه عمل کردیم، باید اجازه دهیم نتایج، درست در زمان خاص خودشان اتفاق بیفتند. اگر گوجه فرنگی بکارید و آن گاه هر بیست دقیقه یک بار، به بیرون آوردن بذرها از خاک ادامه دهید تا ببینید که آیا بذرها سبز شده اند یا نه، کارساز نخواهد بود! باید برای مدتی به استراحت و تمدد اعصاب بپردازید و اجازه دهید طبیعت در این مورد، روند و مسیر خود را طی کند.

خلاصه کلام
در مسیر زندگی، استراحت دادن به خود درست به اندازه خود فعالیت اهمیت دارد.

تغییر و تحول
«هیچ چیز پایدار نمی ماند، اما تغییر می کند.» هراکیلتیوس

قانون جهان هستی، تغییر و تحول است. فصل ها می آیند و به دنبال هم می روند. هیچ چیز به همان صورت خود باقی نمی ماند و این یک اصل بنیادی است. ممکن است گاهی اوقات این قانون را فراموش کنیم که بدین ترتیب دچار یأس و ناامیدی و رنج بسیار زیادی می شویم. از دوستان خود می پرسیم: «چرا نمی توانید همان طور که یک سال گذشته بودید، باشید؟» وقتی برای تعطیلات، به مکانی می رویم که قبلاً رفته ایم، تأسف می خوریم که آنجا مانند دفعه پیش نیست!

همه چیز تغییر می کند. زندگی، پویا و پر از جنب و جوش و تحرک است. همین زندگی را بسیار زیبا و غیرقابل پیش بینی می سازد. تغییر و تحول، ما را به سوی کار و فعالیت ترغیب می کند.

خلاصه کلام
هنگامی که آرزوها و انتظارات خود را نسبت به اینکه زندگی آینده باید ادامه زندگی گذشته باشد، کنار بگذاریم، در این صورت، برای خود، آرامش روحی و ذهنی بیشتری را تضمین می کنیم.

رها کردن
همه چیز پیوسته در حالت تغییر و تحول است، و ما باید نسبت به رها کردن چیزهای قدیمی، نگرش خوب و سالمی داشته باشیم و مشتاقانه به استقبال چیزهای جدید برویم. یک چیز همیشه جانشین چیز دیگری می شود. ما به منظور رهایی یافتن از چیزهای قدیمی و غیرضروری، خلأ و فضایی خالی ایجاد می کنیم و چیزهای جدید و هیجان انگیزی را به سوی خود می کشانیم.

هنگامی که به چیزهای کهنه و قدیمی وابسته هستیم و آنها را نگه می داریم و دور نمی اندازیم، در این صورت باعث به وجود آمدن رکود و موانعی در زندگی خود می شویم. باید خود را برای رها کردن چیزها آماده کنیم. اگر افرادی را دوست دارید و در واقع، هرگز آنها را از فکر و ذهن خود دور نکرده اید، در این صورت، هیچ کس برای جایگزین شدن، از راه نمی رسد. لحظه ای که کاملاً آن افراد را رها کنید و به جست وجوی فرصت ها و امکانات جدید بپردازید، در این صورت، دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد.

بدنمان می تواند مطالب زیادی در خصوص ارزش و اهمیت حذف کردن و کنار گذاشتن به ما بیاموزد. بدن، مواد اضافی و بی فایده را از راه های گوناگون دفع می کند. اگر بدنمان، هرگز این مواد اضافی و بی فایده را دفع نمی کرد، در این صورت، چقدر فاجعه بار بود!
از همان نقطه نظر، لازم است از لحاظ ذهنی و روانی نیز به حذف و پالایش بپردازیم.

خلاصه کلام
برای ایجاد جریانی خوب و سالم، تمام وسایلی را که نمی خواهید و یا به آنها نیازی ندارید، دور بیندازید. در این صورت احساس خوبی خواهید داشت، و ناگهان چیزهای جدید و تازه ای را همانند یک آهن ربا، به سوی خود جذب می کنید.

منبع: دانلود مجله موفقیت

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

آمار

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید ماه : 106
بازدید سال : 548,926
امروز : سه شنبه 11 آذر 1399

مطالب پیشنهادی