برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید

آرشیو

آخرین مطالب ارسالی

بخش اساسی شخصیت شما را اعتماد به نفس شما تشکیل می دهد.        

اعتماد به نفس شما، مهمترین بخش از شخصیت شما است. شما در ذهنتان تصوری از خودتان دارید که بخش عاطفی این تصور از خویشتن، اعتماد به نفس شما است. اگر درون انسان را به یک نیروگاه تشبیه کنیم اعتماد به نفس، مرکز رآکتور اتمی است که انرژی درون شما را تولید می کند. اعتماد به نفس رکن اساسی زندگی شما را تشکیل می دهد و مهمترین وتنها عاملی است که نگرش و شخصیت شما را مشخص میکند وعامل اصلی موفقیت تان در زندگی است.

تعریف اعتماد به نفس                      زندگی جدید

بهترین تعریفی که می توان برای اعتماد به نفس ارائه کرد این است که شما چقدر خودتان را دوست دارید. هر چه شما بیشتر خودتان را دوست داشته باشید،قبول داشته باشید وبه عنوان فردی با ارزش و مهم به خودتان احترام بگذارید، به همان اندازه اعتماد به نفس شما بیشتر خواهدشد.هر چه بیشتر احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید به همان اندازه شاد و مثبت خواهید بود.

منشا انگیزش درونی

سطح انرژی، شورو شوق و انگیزش درونی شما رااعتماد به نفس شما تعیین می کند. سطح اعتماد به نفس شما همچون سوپاپ کنترلی است کهروی عملکردو کارآیی شما تاثیر دارد. اعتماد به نفس همان اهمیتی را در زندگی شما دارد که سوخت در پرتاپ موشک به فضا دارد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارنددر هر کاری که انجام می دهندعملکرد خوبی دارند.

دوست دارید چه کسی باشید

پندار از خود را اینگونه می توان تعریف کرد که شمادر ذهنتان فردی را تصور می کنید کهخیلی دوست دارید روزی در آینده شبیه آن باشید.به عنوان یک فرد، پندار از خود، رشد و تکامل شما و جهت زندگی شما را تعیین می کند. از سوی دیگر تصویریکه شما از خودتان در ذهن داریدشیوه عملکرد شما را در زمان حال تعیین می کند. تصور از خود یعنی آنچه که امروز در این لحظه هستید.

تصویر از خود، یعنی آنگونه که شما در فعالیت های هر روزه خود عمل می کنید و پندار از خود، یعنی روشی که شما اگر روزی همان فرد ایده آلی باشید که دوست دارید، آنگونه عمل خواهید کرد. ارتباط بین این دو سطح اعتماد به نفس شما را تعیین می کند.

تلاش برای هماهنگی ومطابقت با پندار از خود

هر چه فعالیت های روزانه شما با آن فردی که در ذهنتان دوست دارید شبیه آن باشید، مطابقت بیشتری داشته باشد به همان اندازه اعتماد به نفس شما هم بیشتر می شود. اگر تصویر ایده آلی که از خودتان در ذهنتان ساخته اید آرام، مثبت ومنظم باشد ودائما در تلاش برای رسیدن به موفقیت باشد، شما در زندگی واقعی تان هم آرام، مثبت ومنظم خواهید بود وقدم به قدم در جهت رسیدن به اهداف تان تلاش خواهید کرد. اعتماد به نفس شما در سطحی بالا وخوب خواهد بود. خودتان را دوست خواهید داشت وبه خودتان احترام خواهید گذاشت. شما احساس آرامش واعتماد به نفس خواهید کرد. فردی شاد، سالم، خوش بین با عملکردی عالی خواهید بود.

عوامل اصلی برای موفقیت در فروش را در خودتان ایجاد کنید

اعتماد به نفس باعث می شود که تصوری که از خودتان دارید، مثبت باشد. اعتماد به نفس بالا وخویشتن پذیری عوامل اصلی موفقیت در فروش هستند. هر چه شما بیشتر خودتان را دوست داشته باشید وبه خودتان احترام بگذارید به همان اندازه عملکرد شما در انجام کارهایتان بهتر خواهد بود. ایجاد وحفظ اعتماد به نفس بالا در خودتان مهمترین کاری است که هر روز می توانید انجام دهید تا آنجایی که خودتان را طوری بسازید که قادر باشید به تمام اهداف تان دست پیدا کنید.

تمرین های عملی

دو کار وجود داردکه فورا می توانید انجام دهید تا این ایده ها راعملی کنید. اولا،این کلمات را با خودتان تکرار کنید"من خودم را دوست دارم! من خودم را دوست دارم!" در طی روز بارها وبارها تکرار کنید. این کلمات قدرتی دارند که باعث می شوند شما شادترباشید وعملکرد بهتری داشته باشید. ثانیا، دایما به موفقیت هایتان، پیروزی هایتان و بهترین لحظات تان فکرکنید. هر چه بیشتر به تجربیات ولحظات خوبی که داشته اید فکر کنید، به همان اندازه خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت وبه خودتان احترام خواهید گذاشت وکارهایتان رابهتر انجام خواهید داد.

حمید ملکی

 

منبع: سایت آموزش بازاریابی

موضوع: موفقیت,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

آمار

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید ماه : 2,502
بازدید سال : 541,760
امروز : سه شنبه 08 مهر 1399

مطالب پیشنهادی